Sluchátka KOSS jsou na našem trhu již tradičním pojmem. V Čechách se prodávají od roku 1993 a jsou jedinými sluchátky, na něž výrobce ve spolupráci s dovozcem poskytují unikátní doživotní záruku. Mezi modely lze najít legendární sluchátka Porta Pro, která se vyrábí v nezměněné podobě již 26 let. V době kdy firmy v branži obměňují modely každý půl rok nebo rok, je tento přístup zcela ojedinělý. Taky se rozhlédněte, jedete-li tramvají nebo autobusem, kolik lidí je "nosí"...

 

 

 

 

 

Firmu KOSS založil chlapík jménem John C. Koss v roce 1953. Zpočátku se živil půjčováním televizí, tenkrát převratného a nového média, nemocničním pacientům. No a pacienti, kteří službu nevyužívali si často stěžovali, že je ruší hluk.

John-Koss.jpg

John C. KOSS před svou dodávkou

To Johna, mimo jiné i zdatného muzikanta a hráče  v Milwaukeeském Big Bandu, přivedlo k myšlence zkusit vyrobit "nějaká" sluchátka. Společně s Martinem Langem zkonstruovali  v roce 1958 legendární  SP-3.

Sluchatka-SP-3.jpg

Sluchátka SP-3

"Nějaká" sluchátka se zjevně osvědčila, a tak v 70. letech začíná KOSS rozšiřovat nabídku modelů a vyrábět ve velkém. PRO/ 4AA ze začátku dekády se dokonce vyrábějí dodnes.

Sluchatka-PRO4AA.jpg

Sluchátka PRO/4AA

V roce 1985 přicházejí na trh legendární KOSS Porta Pro a zůstávají jako celosvětově nejprodávanější sluchátka značky KOSS dodnes. Podívejte se na snímek z roku 1985: Nic se na nich dodnes nezměnilo...

Sluchatka-Porta-Pro.jpg

Sluchátka Porta Pro

V roce 1990 a v letech následujících zavádí společnost unikátní doživotní záruku, kótuje své akcie na burze a stává se pod vedením Michaela J. Kosse, nejstaršího syna zakladatele Johna C. Kosse, globálním hráčem a předním světovým výrobcem hifi sluchátek.

Michael-J.-Koss-ve-vyvojovem-oddeleni.jpg

Michael J. Koss ve vývojovém oddělení

Revoluční " špunty do uší " - THE PLUG. Firma KOSS přichází jako první na trh se sportovními sluchátky do uší osazenými specielními náušníky s " paměťovým efektem ". Perfektní izolace a ideální směrování zvuku - to jsou hlavní devízy tohoto modelu.

KOSS The PLug

THE PLUG

V současnosti pokračuje společnost v úspěšném rozvoji na světových trzích. U příležitosti 25. výročí nepřetržité výroby modelu Porta Pro uvádí na trh limitovanou sérii sluchátek Porta Pro 25 Anniversary.

PortaPro25th.jpg

Porta Pro Anniversary

V roce 2013 přichází na český a slovenský trh limitovaná edice sluchátek KOSS Porta Pro CZ - národní trikolóra je patrná nejen na obale ale i na samotných sluchátkách.

koss porta pro CZ

Porta Pro CZ

A budoucnost: Doživotní záruka, technologie, design. To jsou a budou sluchátka značky KOSS.