nacházíte se  eurostar   »  Aktuality   »  Archív aktualit

DENON 100 let

aktualityDEnon 100 let

Tuto počtem kusů limitovanou edici DENON A-100 ( veškeré info ZDE ) lze zakoupit pouze u vybraných autorizovaných prodejců této značky. U každého produktu řady A-100 je seznam prodejních míst uveden.

1. VIDEOKLIP - obraz a zvuk DENON - hudba, text a zpěv RAVEN ( ZDE link na Youtube )

2. VIDEO - oficiální premiérová prezentace modelové řady A-100 v ČR ( ZDE link na Youtube )

3. VIDEO - veletrh IFA - Berlín 2010 - prezentace značky DENON - modelová řada A-100 ( ZDE link na Youtube )

Letos v říjnu je tomu již 100 let od doby, kdy se začala psát historie firmy stojící za značkou DENON. Americký obchodník pan Frederick Whitney Horn tehdy v Japonské Jokohamě založil firmu "Japan - US Recorders Manufacturing" - společnost zabývající výrobou nahrávacích přístrojů.

Přístroje se později proslavily pod značkami NIPPON COLUMBIA a DENON. Značka DENON se stala nejen symbolem kvalitního zvuku, ale také technického pokroku v oblasti audia. Například již koncem šedesátých let minulého století se firma začala zabývat digitálními technologiemi pro záznam a v roce 1972 uvedla první funkční zařízení pro digitální záznam a přehrávání.

Další prvenství na sebe nenechala dlouho čekat, vzpomeňme třeba první profesionální CD přehrávač DN-3000FE z roku 1981, systém Alpha Processor pro lepší reprodukci digitálních záznamů z roku 1993, světově první systém domácího kina zahrnující Dolby AC- 3 a THX 5.1 (rok 1995), či první AV komponent obsahující THX-EX, jímž byl AV zesilovač AVC-A10SE (rok 1999).

Ani v současném století Denon nepolevuje ve svém úsilí a představuje přístroje s těmi nejpokročilejšími technologiemi - CD/SACD přehrávače s 32 bitovými převodníky, AV receivery se síťovými funkcemi a nejnovějšími verzemi kalibračního systému, Blu-Ray přehrávače se špičkovými obvody pro maximální rozlišení atd....

Výrobce značky DENON je prvním mezi výrobci spotřební elektroniky, který se již celých 100 zabývá produkováním audio přístrojů. Všichni ostatní, včetně těch komerčně známějších jsou mladší, nebo se v době svého vzniku zabývali jiným oborem.

K příležitosti tohoto výročí byla vytvořena kolekce exkluzivních modelů, které budou vyrobeny pouze v limitované sérii. U každého z přístrojů bude přibalen také specielní certifikát a brožura.

Zpět

Zastupujeme výhradně tyto značky: