nacházíte se  eurostar   »  Výrobci informace

DENON

Značka DENON pronikla na český (v té době ještě československý) trh koncem léta roku 1992. Přední japonský výrobce kvalitních hifi zesilovačů, CD a DVD přehrávačů, tunerů , receiverů, mini systémů a gramofonů zaujal v nabídce českých obchodů důležité místo a našel si nesčetné množství příznivců.

Společnost byla založena v roce 1910 v Japonsku pod názvem Nippon Chikuonki Shokai (Japan Recorders Corporation) Frederickem Whitney Hornem, americkým obchodníkem dovážejícím stroje z USA do Japonska. Hned od začátku se firma zabývala zvukem – vyráběla totiž nahrávací přístroje, byť tyto neměly s elektronikou tak jak ji známe dnes příliš mnoho společného. V první polovině 20. století firma mnohokrát fúzovala až v roce 1945 byla přejmenována na známou Nippon Columbia, která se proslavila především jako CD label.

Samotné jméno značky DENON vzniklo zkrácením názvu Japan Denki Onkyo (Den-on), což bylo jméno jedné z filiálek společnosti Nippon Columbia specializující se na zvuk a audio zařízení.

Více informací...

Bowers & Wilkins

Začátky značky Bowers & Wilkins jsou velice skromné. V roce 1965 otevřel John Bowers společně s kamarádem Royem Wilkinsem malý krámek s elektronikou. John Bowers pak rozšířil obchodní služby tím, že v zadní části krámku kompletoval reprosoustavy.

Více informací...

KOSS

Sluchátka KOSS jsou na našem trhu již tradičním pojmem. V Čechách se prodávají od roku 1993 a jsou jedinými sluchátky, na něž výrobce ve spolupráci s dovozcem poskytují unikátní doživotní záruku. Mezi modely lze najít legendární sluchátka Porta Pro, která se vyrábí v nezměněné podobě již 26 let. V době kdy firmy v branži obměňují modely každý půl rok nebo rok, je tento přístup zcela ojedinělý. Taky se rozhlédněte, jedete-li tramvají nebo autobusem, kolik lidí je "nosí"...

Firmu KOSS založil chlapík jménem John C. Koss v roce 1953. Zpočátku se živil půjčováním televizí, tenkrát převratného a nového média, nemocničním pacientům. No a pacienti, kteří službu nevyužívali si často stěžovali, že je ruší hluk.

Více informací...

CLASSE

Classe je předním kanadským výrobcem High End domácího kina a hifi komponentů nejvyšší třídy. První zesilovač vyrobila firma v roce 1980 a ten nastavil laťku i směr dalšího vývoje – výroby vysoce kvalitní elektroniky bez kompromisů.

Více informací...

ROTEL

Japonská značka ROTEL je známa především svými kvalitními Hifi přístroji vyšší kategorie. Značka působí na trhu již 40 let a byla původně čistě rodinnou firmou specializující se na kvalitní, přesto však ještě cenové přijatelné hifi přístroje. Tato specializace se dodnes v zásadě nezměnila, i když dnes již ROTEL spadá pod křídla skupiny B&W Group. Firma vyrábí většinu součástek, z kterých se její přístroje skládají i finální přístroje sama. To je v branži velký unikát a je součástí přístupu, který se nazývá Balance Design Concept.

Více informací...

DUNE HD

Společnost DuneHD je známa jako přední výrobce multimediálních přehrávačů.

Produkty výrobce DUNE HD naleznete ZDE.

MEDE8ER

Společnost Mede8er je známa jako přední výrobce multimediálních přehrávačů

Produkty výrobce Mede8er najdete zde.

NUVO

Americký výrobce multizónových aplikací NuVo není na trhu žádným nováčkem. Základy firmy lze najít již v roce 1924, kdy byla založena její pramáti, firma Davitt & Hanser Music Company

Více informací...

INAKUSTIK

Kabely od těch, kdo mají rádi hudbu

Německá firma InAkustik má ve svém oboru více než 30ti letou tradici a dříve své kabely prodávala pod značkou MONITOR CABLE. K přejmenování na InAkustik došlo proto, aby byl název sladěn s jejich další aktivitou - distribucí a vydáváním audiofilských nosičů, včetně klasických LP desek, nesoucích právě logo InAkustik. A právě spojení špičkových techniků s lidmi, kteří se zabývají skutečnou hudbou a znají její opravdový zvuk, pomáhá firmě při vývoji jejích produktů. V sortimentu InAkustik však nejsou jen kabely určené pro zvuk. Je zde i široká nabídka HDMI kabelů pro video a mnohé další produkty. Ve všech kategoriích usiluje InAkustik o nevyšší kvalitu a preciznost - proto je většina výrobků skutečně vyráběna přímo v Německu. Vrcholem nabídky jsou pak produkty řady Referenz Selection.

Více infotmací o značce ...COCKTAIL AUDIO

Cocktail Audio je perspektivní značkou, zaměřenou na nové trendy v oblasti audia. Sortiment tedy tvoří přístroje s širokou podporou streamování, osazené nejmodernějšími technologiemi.

Zastupujeme výhradně tyto značky: