AC-4500

Vyberte variantu
007645000:
FULL 6x FILTR [A|A|A|D|D|D]
144 354 Kč / ks
007645004:
MID 3x FILTR [A|-|D|-|D|-]
125 120 Kč / ks
007645005:
MID 3x FILTR [A|-|A|-|D|-]
125 120 Kč / ks
007645001:
MID 2x FILTR [A|-|-|D|-|-]
118 675 Kč / ks
007645002:
SMALL 1x FILTR [A|-|-|-|-|-]
112 330 Kč / ks
007645003:
SMALL 1x FILTR [D|-|-|-|-|-]
112 330 Kč / ks
KOUPIT
  • Filtr Typ I pro analogová zařízení
  • Filtr Typ II pro digitální zařízení
  • Odrušení stejnosměrného proudu
  • Vysoce kvalitní zásuvky
  • Měděné sběrnice
  • Kovové pouzdro

REFERENČNÍ NAPÁJECÍ FILTR

Kde začíná čistý zvuk? Kde končí? To jsou otázky, které si klademe stále znovu a znovu. Ve skutečnosti mají na kvalitu zvuku produkovaného audiosystémy značný vliv různé faktory, například napájení.

To je vystaveno různým výkyvům v závislosti na poloze vašeho domu (město nebo venkovské prostředí). Pokud se na to podíváme z čistě fyzikálního hlediska, hudba produkovaná reproduktorem není nakonec nic jiného než domácí proud převedený na zvuk. Toto tvrzení zní v porovnání s hi-fi žargonem, na který jsme všichni zvyklí, až příliš přízemně, protože je samozřejmě vzrušující uvažovat o kvalitě zesilovačů, gramofonů nebo reproduktorů. Příliš často (bohužel) ignorujeme to, odkud zvuk vlastně pochází, nebo důležitost stabilního napájení.

"Čistý" proud je tedy surovinou pro kvalitní zvuk. Nová napájecí stanice AC-4500 se o to postará.

K dispozici je více verzí AC-4500. Existuje základní model, který má jeden filtr pro všech šest zásuvek, zatímco plnohodnotný model je vybaven šesti filtry. Každá zásuvka má v této konfiguraci samostatný filtr. Modely se liší nejen počtem filtrů, které mají, ale také konfigurací typu filtru (1 a 2). Napájecí stanice AC-4500 byla kompletně vyvinuta ve vlastní režii InAkustik.

Kromě toho je každá jednotka vyráběna ve vlastním závodě společnosti a po dokončení prochází přísným rutinním testováním, jehož výsledky jsou zaznamenávány. Vzhledem k tomu, že bezpečnost je u tohoto typu jednotky prvořadá, zajistili v InAkustik také akreditovanou laboratoř pro ověření shody s normami CE/CB. Citlivá technologie elektrického filtru je zabalena do robustního kovového pouzdra z pozinkovaného ocelového plechu o tloušťce 2 mm. Elegantní čelní panel je vyroben z kartáčovaného hliníku. Vnitřek krytu je navíc navržen tak, aby byly skupiny zásuvek vzájemně odstíněny a nemohlo se šířit rušení způsobené připojenými zařízeními.

SÍŤOVÝ ROZVOD

Pro provoz našeho audio systému v obývacím pokoji, který je připojen k elektrické síti, potřebujeme elektrickou energii. Tato energie se vyrábí v elektrárnách (např. uhelných/vodních/větrných) a distribuuje se ke spotřebitelům prostřednictvím elektrické sítě. Takové množství energie lze přenášet pouze fyzicky - prostřednictvím vysokonapěťových (nadzemních) vedení, podzemních kabelů nebo kombinací obou. Energie se distribuuje při různých napětích, aby se minimalizovaly ztráty při vedení v síti. Čím vyšší je přenášené napětí, tím nižší jsou ztráty a tím menší jsou potřebné průřezové rozměry přenosových vedení. Při velmi vysokém napětí až 380 kV přenáší elektrárna proud přenosovou sítí. K převodu různých úrovní napětí směrem dolů se používají transformátory v rozvodnách pro transformaci napětí. Elektrická energie o vysokém, středním a nízkém napětí se pak rozvádí do měst a obcí, dokud se energie o napětí 230 V nedostane ke konečnému spotřebiteli, kde ji může využívat audiosystém.

ZKRESLENÍ ROZVODU

Silné zkreslení elektrické sítě způsobuje mimo jiné nespočet spotřebičů - zejména digitálních zařízení - a spínaných zdrojů, nabíjecích stanic pro vozidla a fotovoltaických systémů. To se stále častěji neomezuje pouze na městské oblasti. Toto zkreslení způsobuje hi-fi komponentům vážné problémy a integrované napájecí jednotky a obvody je mohou kompenzovat jen částečně. Zbytek zhoršuje kvalitu zvukového signálu a "maskuje" zvuk produkovaný audiosystémem. Málokdo provozuje vlastní napájecí stanici. Většina high-endových nadšenců je nucena používat přetíženou napájecí síť, a jak jsme již zmínili, zvuk začíná u zásuvky nebo v lepším případě u pojistkové skříňky. Přesto i u pojistkové skříňky dochází k rušení od všech spotřebičů ve vašem vlastním domě a v celém okolí, jsou-li připojeny k elektrické síti. Vidíme to, když světlo bliká při každém použití fénu nebo když reproduktory praskají při každém spuštění kompresoru ledničky nebo zapnutí zářivky.

TYPY RUŠENÍ

V elektrotechnice se rozlišuje mezi rušením vedením a elektromagnetickým rušením. Rušení přenášené vedením, známé také jako push-pull rušení, může být způsobeno zapínáním a vypínáním zařízení prostřednictvím dynamických nebo synchronizovaných spotřebičů a zdrojů energie. Toto rušení se překrývá s užitečným signálem, šíří se připojenými kabely a vstupuje přímo do hi-fi komponent. Elektromagnetické rušení, známé také jako rušení ve společném režimu, může být mimo jiné způsobeno mobilními sítěmi, sítěmi WLAN a zařízeními Bluetooth a šíří se ve formě elektromagnetických vln šířených vzduchem. V tomto prostředí se každé zařízení a kabel chová jako anténa a generuje napěťový potenciál v závislosti na velikosti pole. Rozměry součástky a vzdálenost od zdroje rušení jsou některé z faktorů, které určují velikost pole a výsledný potenciál. V důsledku toho každá součást audio systému generuje jiný rušivý potenciál, což vede k vyrovnávacím proudům procházejícím připojenými kabely. Tyto proudy následně ruší užitečný signál.

ŘEŠENÍ NA MÍRU

Feritová jádra jsou prvním řešením pro odstranění rušení. Potlačují vf rušení ve společném módu díky svému indukčnímu efektu. Proto je napájecí stanice AC-4500 vybavena výkonnými feritovými jádry umístěnými přímo za zásuvkami. Dalším řešením pro minimalizaci nežádoucího rušení jsou na míru vyrobené filtrační obvody. Je však nezbytné, aby typ filtru odpovídal aplikaci, pro kterou je požadován. Nesčetné testy a měření s použitím různých konfigurací obvodů ukázaly, že digitální a analogová zařízení by měla mít odlišné provedení filtrů. Napájecí stanice Reference AC-4500 je proto vybavena dvěma různými typy filtrů v závislosti na konfiguraci: typ I pro analogová zařízení a typ II pro digitální zařízení. Konstrukce filtru je pro oba typy zcela odlišná. Typ I je sériová filtrační síť, ve které cívky vedou užitečný proud. Tyto cívky nabízejí vysokou úroveň odolnosti proti rušení. Typ II je však paralelní filtrační síť, která odvádí rušivé frekvence rušení na zem. Tato filtrační síť je rovněž velmi jemně vyladěna podle požadavků hi-fi.

CENTRÁLNÍ JÁDRO

Mnoho domácích zařízení využívá pouze půlvlnu střídavého proudu. Z tohoto důvodu je sinusový průběh 50 Hz nesymetrický a vznikají stejnosměrné složky napětí (DC offset). To vede k "nesymetrickému" napájení připojených hi-fi komponent, což zase může vést k saturaci vnitřních transformátorů přístroje. Vedle mnoha nepříznivých zvukových efektů a zhoršené účinnosti to vede také k tomu, že transformátor vydává nepříjemný bzučivý zvuk. Srdcem každé napájecí stanice Reference AC-4500 je výkonné odrušení stejnosměrného proudu, které filtruje stejnosměrné komponenty z napájecího systému. To zajišťuje, že připojená zařízení jsou opětovně zásobována "symetrickým" proudem, což chrání transformátory před magnetickým nasycením. Tím se zabrání nežádoucím zvukovým efektům a transformátor přestane bzučet. Díky speciálně vybraným komponentům se na kvalitním zvuku významně podílí také potlačení stejnosměrného proudu. Zvláštní pozornost jsme věnovali také způsobu distribuce výkonu uvnitř modelu AC-4500. Distribuce je založena na kombinaci pevných měděných sběrnic a speciálních vysokoproudých konektorů bez pájení. Tato konstrukce zajišťuje extrémně nízký odpor smyčky, který tak poskytuje vynikající kapacitu dodávky proudu. Díky tomu je AC-4500 skálopevným základem audiosystému i při extrémně vysoké hlasitosti a dynamických pasážích.

 

Počet zásuvek : 6
Typ zásuvek: Schuko 16A
Stínění zásuvek: odděleně stíněné skupiny
Čelní panel: kartáčovaný hliník
Přívodní zásuvka: IEC C20
Celkový výkon: 16 A / 3 680 W
Třída ochrany: I
Rozměry (Š x H x V): 45,0 x 38,6 x 12,2 cm
Váha: 15 kg (plně osazeno moduly)

Nalezeno celkem: 27 prodejců

Studio JASYKO

Studio JASYKO

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Brno

Komplexní řešení audiovizuálních a řídících systémů pro domácí i profesionální aplikace. Bohatě vybavené poslechové místnosti, spolupráce s architekty a nábytkáři a profesionální montáž. Široká nabídka nejnovějších modelů přístrojů značek DENON, Classe, Rotel, reprosoustav Boewrs & Wilkins, systémy multiroom firmy NuVo a sluchátek DENON. Naleznete zde i širokou nabídku propojovacích kabelů značky Inakustik.

Detail Web
Studio Špalíček

Studio Špalíček

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Ostrava - Hrabůvka

Ti, kteří dávají přednost osobnímu kontaktu, velice rádi přivítáme v našem studiu v Ostravě. Rádi Vám zde předvedeme veškeré dostupné zboží, které si můžete sami otestovat v našem nově rekonstruovaném plně klimatizovaném poslechovém studiu. Zde se snažíme maximálně věnovat čas a odbornou péči Vám - našim zákazníkům.

 

V naší poslechové místnosti si můžete například vyzkoušet práci se systémy NuVo, vidět HDTV projekci a poslechnout si kompletní ucelenou řadu reprosoustav B&W řady 800D a 700, předního světového výrobce reprostoustav - mistra zvuku. 

 

Těšíme se na Vaši návštevu a věříme, že budete spokojeni jak s našimi službami tak i se zakoupeným zbožím.

 

Jiří Mahdal - majitel obchodu

Detail Web
AVITSmart

AVITSmart

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 3

AVITSmart je mladá dynamická firma, která nabízí svoje služby v luxusním showroomu, kde prezentujeme skloubení nejlepších technologií a designu výrobků Bowers & Wilkin, DENON, InAkustik, DUNE HD.

 

Služby jsou pro nás na prvním místě. Vyzkoušejte si nový přístup ke službám pro zákazníky, nabízíme Vám konzultaci a výběr nejvhodnějších produktů, realizaci a zaškolení v pohodlí u Vás doma. Nebojte se zeptat na vše co Vás zajímá.

Detail Web
ALZA.CZ

ALZA.CZ

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha Holešovice

Špičkový internetový obchod s pestrou nabídkou Hi-Fi, audio - video techniky a propojovacích kabelů . Prodejce značek KOSS, DENON, Marantz, Polk Audio, DUNE HD, MEDE8ER a InAkustik.

Prodejní místa - Showroomy, vlastní výdejní místa a smluvní výdejní místa po celé republice.

Detail Web
AV CENTER

AV CENTER

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 3

V luxusních prodejních prostorách můžete poslechnout přístroje značky DENON, ROTEL, reprosoustavy Bowers & Wilkins včetně presižní modelové řady 800  a kompletní bezdrátový systém HOME a HEOS. Přístroje je možno zakoupit a přímo u Vás odborně nainstalova.

Detail Web
M.E.L.O.D.I.E.

M.E.L.O.D.I.E.

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

České Budějovice

Prodejna a poslechové studio jsou bohatě vybaveny širokým sortimentem audiovizuální techniky. Prezentace posledních modelů hifi přístrojů značek DENON, reprosoustav Bowers &  Wilkins, sluchátek značky KOSS  a kompletní sortiment propojovacích kabelů značek Inakustic. 

Detail Web
OLTECH | HiFI Safír

OLTECH | HiFI Safír

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Olomouc

Specializovaná prodejna a Hi-Fi studia - audio, video a hifi technika, včetně veškerých poradenských a montážních služeb.

Široká nabídka přístrojů DENON, CLASSE, ROTEL, reprosoustav Bowers & Wilkins včetně referenční řady 800, propojovacích kabelů InAkustik a sluchátek KOSS. V nabídce nechybí ani bezdrátové systémy DENON HOME, HEOS a B&W FORMATION .

Detail Web
Studio ESO

Studio ESO

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 3

Opravdové Hi-Fi studio, prezentace špičkového sterea, dlouholetá zkušenost v oboru Hi-Fi a audio video techniky, specialista na audiovizuální instalace , návrh a prodej systému pro domácí kino. Široká nabídka HiFi přístrojů značek DENON, reprosoustav Bowers & Wilkins a systému NuVo. V poslechové místnosti je možno poslechnout reprosoustavy Bowers & Wilkins modelové řady 800. Kompletní nabídka propojovacích kabelů Inakustik.

Detail Web
HIFI MEDIA

HIFI MEDIA

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Brno

Společnost HiFi MEDIA ( Hi-Fi studio ) se věnuje prodeji a instalacím audio, video a IT techniky společně s pokročilými inteligentními řídícími systémy. Instaluje technologie se zaměřením na propojení a integraci různých systémů v rámci nejnovějších trendů.

V nabídce firmy naleznete audio - video přístroje značky DENON, reprosoustavy a vestavby Bowers & Wikins , multimediální zařízení značek DUNE-HD. Vše můžete propojit kabely značky InAkustik.

Detail Web
IN AV - 440 AUDIO STORE

IN AV - 440 AUDIO STORE

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 1

Zaměřujeme se nejen na prodej audio, video techniky, ale zejména na návrh a realizaci kompletních systémů na míru s důrazem na kvalitu. Baví nás kvalitní zvuk a obraz, jehož dosahujeme pečlivým výběrem jednotlivých komponent od špičkových výrobců. 

Velmi bohatý sortiment přístrojů DENON, Rotel,  reprosoustav Bowers & Wilkins a nechybí ani sluchátka DENON a B&W.

Detail Web
PP HiFi Studio

PP HiFi Studio

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Otrokovice

Příjemné posezení a poslech hudby v 5-ti špičkově vybavených místnostech. Návrhy a řešení audio - video instalací a realizace u zákazníka na klíč. Ucelená kolekce přístrojů DENON a reprosoustav Bowers & Wilkins. Nabídka propojovacích kabelů značky InAkustik.

Detail Web
Cinema shop

Cinema shop

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 2

Dokonale vybavená prodejna s poslechovým studiem. Kompletní nabídka Hi-Fi techniky, stereo komponentů, systému domácího kina a televizí. Bohatá prezentace značek DENON, Bower & Wilkins, KOSS, DUNE HD, Mede8er a InAkustik.

Detail Web
HORIZON Trading Prague s.r.o.

HORIZON Trading Prague s.r.o.

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 10 - Strašnice

Firma HORIZON Trading Prague s.r.o. nabízí ucelený sortiment značky DENON. Ve společnosti pracují lidé s dlouholetou praxí, odbornými znalostmi a zkušenostmi z daného oboru. Portfolio značek zákazníkům garantuje nejvyšší možnou kvalitu, spolehlivost a užitné vlastnosti s následným prodejním a pozáručním servisem. Nabízíme individuální přístup a komplexní služby.

Detail Web
Lepší zvuk

Lepší zvuk

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 4

Příjemná atmosféra prodejny a showroomu , velice dobrý internetový obchod - instalace produktů a nastavení lze domluvit individuálně. Heslo prodejce je jasné - "lepší život s lepším zvukem".

Marantz Premium Dealer

Detail Web
Elektro Kolář a Jelínek

Elektro Kolář a Jelínek

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 2

Kompletní nabídka Hi-Fi techniky a Audio Video komponentů. Specialista na montáž, zapojení a nastavení aplikace HEOS u přístrojů a domácího kina.

Detail
PROFIMEDIA Opava

PROFIMEDIA Opava

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Opava

Špičkově vybavené High end audio video poslechové studio, specialista nejen na obraz a zvuk, ale i design, nejvyšší náročnost provedení a dokonalý detail - pouze pro nejnáročnější klienty. Návštěva pouze po telefonické dohodě.

Detail Web
PROFIMEDIA Praha

PROFIMEDIA Praha

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 10

Specializovaný prodejce na zákaznické instalace.Návrh a prodej audiovizuální, prezentační a projekční techniky pro byty, domy, vily i veřejné, firemní a kancelářské prostory. Návrhy konferenčních a školících místností.

Detail Web
ALTEI s.r.o.

ALTEI s.r.o.

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 4 - Lhotka

Špičkové HiFi studio ve kterém uslyšíte přístroje značek DENON, Rotel Classe, reprosoustavy Bowers & Wilkins a multizónové ozvučení technikou NuVo.  Nejen spolehlivě poradí , ale i odborně nainstalují zakoupenou elektroniku.

 

Jak se k nám dostanete

 

 

Detail Web
Hi-Fi Studio F-M

Hi-Fi Studio F-M

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Frýdek Místek

Hi-Fi studio s poslechovou místností. Specialista na prodej vinilových desek, CD a Blu-Ray disků. Bohatá nabídka reprsoustav, hi-fi přístrojů, kabelů a sluchátek.

Detail Web
 Homesystems s.r.o.

Homesystems s.r.o.

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 4 - Hodkovičky

Audio Video, inteligentní domy , kamerové systémy - vše na míru.

Detail Web
Audio Studio Britek

Audio Studio Britek

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Hoděšovice

Příjemné poslechové studio s poslechovou místnosí, kde naleznete širokou škálů značek přístrojů a reprosoustav. Specialista na dokonalé zatlumení místnosti.

Detail Web
TELSAT Benešov

TELSAT Benešov

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Benešov

Prodejna elektro s poslechovou místností. Nabízí HiFi přístroje DENON , reprosoustavy a sluchátka KOSS.

Detail Web
Luxusní Elektronika

Luxusní Elektronika

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Zlín

Navštivte naši prodejnu, kde se Vám budou s neobvyklou péčí věnovat zapálení profesionálové.
Rádi Vám poradíme, předvedeme perly současného audio světa a poskytneme možnost nerušeného poslechu našich produktů.

Detail Web
MEDIA TRADING  CZ s. r.o.

MEDIA TRADING CZ s. r.o.

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 10

Prodejce audiovizuální a HiFi techniky

Detail Web
Nardic Solutions s.r.o.

Nardic Solutions s.r.o.

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 10

Rada, návrh, prodej a instalace špičkové ozvučovací techniky pro Váš byt, dům nebo vilu. Kompletní řešení pro firmy, školy a veřejné prostory - audiovizuální a řídící systémy.

Detail Web
TNT Audio

TNT Audio

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 4

První vietnamské hi-fi studio ve střední Evropě.

Detail Web
XAVIAN Electronics

XAVIAN Electronics

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Hostivice

Špičková manufaktura reprosoustav a návrh hi-fi sestav na míru.

Detail Web
Načítám, prosím vydržte...