DENON HOME - jak získat nejlepší basy

Začátkem roku 2020 uvedl na trh Denon tři zcela nové bezdrátové reproduktory s názvy Denon Home 150Denon Home 250 a Denon Home 350 , kdy každý z nich disponuje také funkcí HEOS Built-in. Pomocí těchto reproduktorů ozvučíte jakoukoli místnost vašeho domova, nabídnou Vám snadné používání, přístup k téměř neomezenému množství hudebních zdrojů a přesvědčivý akustický projev, založený na 110 letech inovací zvuku této firmy.

Basy jsou věcí názoru a osobní preference

Tak, jako s jídlem, vínem nebo auty, tak i u hudby platí, že se „chutě“ různí a někteří lidé mají rádi při poslechu oblíbené hudby více basů než jiní. Buďte ovšem obezřetní při umísťování reproduktoru v místnosti, protože na výsledné vnímání basů má toto umístění zásadní vliv. Ten samý reproduktor přehrávající tu samou skladbu může znít zcela rozdílně v různých místnostech, a to nejen kvůli velikost a tvaru místnosti, nebo druhu nábytku případně dalšímu vybavení nacházejícím se tam. Velmi důležitou roli hraje místo, kde je reproduktor postavený. Pokud umístíte reproduktor velmi blízko rohu místnosti, způsobí to okamžitý (a silnější) odraz basu, co se někomu může líbit, ale na jiné to může naopak působit jako příliš přebasované. Naopak, pokud reproduktor umístíte relativně daleko od jakékoli zdi, může se basová složka zcela vytratit a zvuk tak bude působit příliš "hubeně".

 

Jak dosahují perfektní odezvu basů Denon Home

Ať už chcete kompenzovat akustickou charakteristiku místnosti, umístění reproduktoru, nebo prostě si chcete přidat basy tak, aby to odpovídalo vašim požadavkům, nabízí nyní reproduktory Denon Home kromě standardní regulace úrovně basů také snazší způsob, jak toho docílit: automatický ekvalizér basů (Bass Equalizer), který reguluje úroveň velmi hlubokých basů. Jakmile si aktualizujete aplikaci HEOS App na nejnovější verzi a půjdete do „Nastavení“ à “Moje zařízení“ à “Denon Home“ (“Settings” à “My Devices” à “Denon Home”), najdete zde novou volbu pojmenovanou „Umístění“ (“Placement”). Tuto možnost můžete následně využít pro optimalizaci nastavení hlubokých basů kteréhokoli reproduktoru Denon Home u Vás doma. K dispozici máte tři předvolby odpovídající umístění Vašeho reproduktoru Denon Home:

  • Volně postavené v prostoru (Freestanding)
  • Blízko zdi nebo na polici (Near to one wall or on the shelf)
  • V rohu (In the corner)

Ještě pohodlněji: Díky výkonnému procesingu zvuku si stačí pustit jednu oblíbenou skladbu, která bude sloužit jako benchmark odpovídající vašim preferencím ohledně basů, otevřete v nastavení aplikace položku Umístění a upravte basovou odezvu za chodu. Ve srovnání s typickými EQ systémy místností, nabízíme možnost srovnávat a přepínat všechny tři možnosti v průběhu poslechu. Samozřejmě nastavení můžete měnit kdykoliv dle sebe. Jakmile si někdy v budoucnu nadělíte další reproduktor Denon Home, bude tento proces součástí celkového nastavení.

 

VIDEO - Nastavení systému DENON HOME

 

Věděli jste, že si můžete předvolit oblíbené hudební zdroje pro jejich okamžité spuštění, nebo že pomocí tlačítek na horním panelu reproduktorů Denon Home lze přeskakovat na další skladbu nebo se o jednu vrátit?

Nepoužíváte ještě Denon Home? Klikněte zde pro více informací o nové řadě bezdrátových reproduktorů.

Načítám, prosím vydržte...