RA280

Vyberte variantu
Barva:
Černá
79 990 Kč / ks
Barva:
Stříbrná
79 990 Kč / ks
KOUPIT

ŠPIČKOVÝ INTEGROVANÝ ZESILOVAČ

RA280 je integrovaný zesilovač, přebírající technická řešení z top modelu RA180. Užijte si výjimečně přirozený zvuk a dostaňte se s RA280 tak blízko k hudbě, jak to jenom jde. Užijte si téměř perfektní zvuk, který překračuje hranice mezi analogovým a digitálním světem a to i díky technologii, zajišťující mimořádný tlumící faktor a excelentní přechodovou rychlost.

RA280 poskytuje jedinečný poslechový zážitek, který vám odkryje esenci hudby.

 

FORMA NÁSLEDUJE ZVUK

Design RA280 je určen svou vlastní vnitřní čistotou. ROSE se pyšní snahou o maximálně přirozenou čistotu, která se projevuje i z vnitřku navenek. RA280 nabízí kvalitu ve smyslu solidní a robustní konstrukce i dosažení harmonie mezi exteriérem a interiérem, kdy se veškeré součásti podřizují jedinému - zvuku.

Pevné hliníkové šasi, matný povrch a promyšlené rozložení ovládacích prvků unitkáního pojetí slouží k uspokojení ergonomických i estetických nároků. Navíc jsou ovládací prvky vyvedeny v nezaměnitelném vintage stylu. RA280 vizuálně obohatí váš poslechový prostor díky úžasnému splynutí promyšleného vnitřního a vnějšího designu.

 

ZESILOVAČ TŘÍDY AD S VÝKONOVÝMI PRVKY PŘÍŠTÍ GENERACE GaN FET

V Hi-Fi světě se technologie zesilovačů vyvíjely od třídy A a A/B až ke třídě D. Právě zesilovače třídy D s moderními prvky a řešeními jsou nezměrně účinnější, nežli řešení tříd A nebo A/B, navíc nabízí mimořádné zlepšení u parametrů jako je celkové harmonické zkreslení či odstup signálu a šumu. Přesto je při poslechovém srovnání patrné, že tyto zesilovače nenabízí takovou kvalitu zvuku jako A nebo A/B, protože jejich digitální obvody mají své limitace.

Aby se v HiFi ROSE vyhnuli těmto problémům, vyvinuli zcela vlastní řešení zesilovače třídy AD s použitím moderním součástek GaN (nitrid gallitý) FET. Právě tento nový druh zesilovače najdete v RA280. Je dokonalým spojením zvukových kvalit třídy A/B a rychlosti a efektivnosti třídy D.

Zesilovače třídy D jsou známé pro svou vysokou účinnost, nízké celkové harmonické zkreslení a topologii (teoreticky) dokonale lineárního výstupu. Pro to je ovšem zcela zásadní rychlost a přesnost spínání. Proto konvenční řešení často naopak neposkytují takovou linearitu jako řešení tříd A a A/B. Jde o omezení zapříčiněné silikonovými FET tranzistory. To nakonec ústí v méně přirozený a méně hladký zvuk.

RA280 používá pro výkonové prvky inovativní materiál GaN namísto silikonu. To dramaticky zlepšuje chování těchto prvků a zkracuje jejich reakční čas na pouhou 1/10! Spínací doba se blíží nule a spolu s tím přichází dokonale lineární výstup. 

 

TÓNOVÉ KOREKCE PRO BASY A VÝŠKY

Ačkoliv je standardní výstup RA280 dokonale frekvenčně vyrovnaný, nabízí zesilovač možnost tónový úprav pro basy (100 Hz) a výšky (10 000 Hz) s obřím rozsahem +/- 15 dB. Řešení je postaveno na aktivním ekvalizačním operačním zesilovači se strmostí filtru 12 dB / oktáva. 

 

DVA KOMPLETNĚ ODDĚLENÉ VÝKONOVÉ MONO MODULY

RA280 je navržen na bázi dvou plně separovaných výkonových modulů, pracujících prakticky jako monobloky. Díky tomu nabízí tento zesilovač 250 Wattů na kanál bez ohledu na impedanční zátěž 4 nebo 8 ohm. Výstupní analogový filtr je dvoustupňový, plně navržený v HiFi ROSE a zajišťuje zachování špičkové zvukové kvality. Filtr má excelentní parametry a zachovává linearitu s tolerancí -1 dB do 65 kHz a s tolerancí -3 dB dokonce až 85 kHz. Tato technologie dramaticky snižuje šum, nutně vznikající v oblasti spínací frekvence zesilovače a jeho napájecího zdroje. 

 

VYSOCE EFEKTIVNÍ NAPÁJECÍ ZDROJ

Tento integrovaný zesilovač staví na nejnovější technologii napájecího zdroje, vyvinuté nezávisle přímo v HiFi ROSE. Tyto okruhy využívají FET prvky na bázi karbidu křemíku namísto silikonu. Díky tomu zvládnou přenášet mnohem větší proudy a snášet mnohem vyšší teploty, než klasické FET, napájecí zdroj je s nimi výrazně efektivnější. 

Zesilovač RA280 díky tomuto propracovanému napájecímu zdroji nabízí vysoký výstupní výkon při generování jen minimálního odpadního tepla. Zároveň k tomu má vestavěný obvod PFC (Power Factor Correction) pro úpravu napájecího napětí s kapacitou až 2,5 kW. Díky vysokokapacitnímu kondenzátoru má zesilovač dostatečnou zásobu energie i v okamžicích s mimořádně dynamickou zátěží, je tedy perfektně stabilní a spolehlivý. 

 

PHONO PŘEDZESILOVAČ PRO MM PŘENOSKY

V zesilovači RA280 je integrovaný phono modul, spolupracující s přenoskami s pohyblivým magnetem. Phono zpracuje velmi nízký vstupní signál z gramofonu a zesílí jej bez zkreslení, aby dále proběhla výjimečně přesná kompenzace pomocí RIAA křivky tak, aby zážitek z poslechu byl co nejbližší originálu. Skvělá výstupní kvalita bez omezení detailů je samozřejmostí. 

Výstupní výkon: 250 W / kanál (4 & 8 ohm)
Pracovní třída: AD
Vstupy: 1x XLR, 3x RCA, 1x MM Phono
Výstupy: 1x mono RCA subwoofer
Vstupní citlivost: 600 mV (XLR / RCA) / 5 mV (phono)
Vstupní impedance: 47 kOhm
Frekvenční rozsah (+0, -0 dB): 20 - 20 000 Hz
Frekvenční rozsah (+0, -1 dB): 10 - 66 000 Hz
Frekvenční rozsah (+0, -3 dB): 10 - 85 000 Hz
THD: 0,007% (@ 125 W)
Tlumící faktor: >250
Odstup signálu a šumu: 109 dB (XLR / RCA) / 85 dB (phono)
Výstupní impedance: 30 mOhm
Rozměry (Š x V x H): 43 x 10,3 x 35,5 cm
Váha: 9,5 kg

Nalezeno celkem: 14 prodejců

Studio JASYKO

Studio JASYKO

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Brno

Komplexní řešení audiovizuálních a řídících systémů pro domácí i profesionální aplikace. Bohatě vybavené poslechové místnosti, spolupráce s architekty a nábytkáři a profesionální montáž. Široká nabídka nejnovějších modelů přístrojů značek DENON, Classe, Rotel, reprosoustav Boewrs & Wilkins, systémy multiroom firmy NuVo a sluchátek DENON. Naleznete zde i širokou nabídku propojovacích kabelů značky Inakustik.

Detail Web
Studio Špalíček

Studio Špalíček

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Ostrava - Hrabůvka

Ti, kteří dávají přednost osobnímu kontaktu, velice rádi přivítáme v našem studiu v Ostravě. Rádi Vám zde předvedeme veškeré dostupné zboží, které si můžete sami otestovat v našem nově rekonstruovaném plně klimatizovaném poslechovém studiu. Zde se snažíme maximálně věnovat čas a odbornou péči Vám - našim zákazníkům.

 

V naší poslechové místnosti si můžete například vyzkoušet práci se systémy NuVo, vidět HDTV projekci a poslechnout si kompletní ucelenou řadu reprosoustav B&W řady 800D a 700, předního světového výrobce reprostoustav - mistra zvuku. 

 

Těšíme se na Vaši návštevu a věříme, že budete spokojeni jak s našimi službami tak i se zakoupeným zbožím.

 

Jiří Mahdal - majitel obchodu

Detail Web
AVITSmart

AVITSmart

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 3

AVITSmart je mladá dynamická firma, která nabízí svoje služby v luxusním showroomu, kde prezentujeme skloubení nejlepších technologií a designu výrobků Bowers & Wilkin, DENON, InAkustik, DUNE HD.

 

Služby jsou pro nás na prvním místě. Vyzkoušejte si nový přístup ke službám pro zákazníky, nabízíme Vám konzultaci a výběr nejvhodnějších produktů, realizaci a zaškolení v pohodlí u Vás doma. Nebojte se zeptat na vše co Vás zajímá.

Detail Web
AV CENTER

AV CENTER

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 3

V luxusních prodejních prostorách můžete poslechnout přístroje značky DENON, ROTEL, reprosoustavy Bowers & Wilkins včetně presižní modelové řady 800  a kompletní bezdrátový systém HOME a HEOS. Přístroje je možno zakoupit a přímo u Vás odborně nainstalova.

Detail Web
M.E.L.O.D.I.E.

M.E.L.O.D.I.E.

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

České Budějovice

Prodejna a poslechové studio jsou bohatě vybaveny širokým sortimentem audiovizuální techniky. Prezentace posledních modelů hifi přístrojů značek DENON, reprosoustav Bowers &  Wilkins, sluchátek značky KOSS  a kompletní sortiment propojovacích kabelů značek Inakustic. 

Detail Web
OLTECH | HiFI Safír

OLTECH | HiFI Safír

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Olomouc

Specializovaná prodejna a Hi-Fi studia - audio, video a hifi technika, včetně veškerých poradenských a montážních služeb.

Široká nabídka přístrojů DENON, CLASSE, ROTEL, reprosoustav Bowers & Wilkins včetně referenční řady 800, propojovacích kabelů InAkustik a sluchátek KOSS. V nabídce nechybí ani bezdrátové systémy DENON HOME, HEOS a B&W FORMATION .

Detail Web
HIFI MEDIA

HIFI MEDIA

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Brno

Společnost HiFi MEDIA ( Hi-Fi studio ) se věnuje prodeji a instalacím audio, video a IT techniky společně s pokročilými inteligentními řídícími systémy. Instaluje technologie se zaměřením na propojení a integraci různých systémů v rámci nejnovějších trendů.

V nabídce firmy naleznete audio - video přístroje značky DENON, reprosoustavy a vestavby Bowers & Wikins , multimediální zařízení značek DUNE-HD. Vše můžete propojit kabely značky InAkustik.

Detail Web
IN AV - 440 AUDIO STORE

IN AV - 440 AUDIO STORE

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 1

Zaměřujeme se nejen na prodej audio, video techniky, ale zejména na návrh a realizaci kompletních systémů na míru s důrazem na kvalitu. Baví nás kvalitní zvuk a obraz, jehož dosahujeme pečlivým výběrem jednotlivých komponent od špičkových výrobců. 

Velmi bohatý sortiment přístrojů DENON, Rotel,  reprosoustav Bowers & Wilkins a nechybí ani sluchátka DENON a B&W.

Detail Web
PP HiFi Studio

PP HiFi Studio

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Otrokovice

Příjemné posezení a poslech hudby v 5-ti špičkově vybavených místnostech. Návrhy a řešení audio - video instalací a realizace u zákazníka na klíč. Ucelená kolekce přístrojů DENON a reprosoustav Bowers & Wilkins. Nabídka propojovacích kabelů značky InAkustik.

Detail Web
PROFIMEDIA Opava

PROFIMEDIA Opava

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Opava

Špičkově vybavené High end audio video poslechové studio, specialista nejen na obraz a zvuk, ale i design, nejvyšší náročnost provedení a dokonalý detail - pouze pro nejnáročnější klienty. Návštěva pouze po telefonické dohodě.

Detail Web
PROFIMEDIA Praha

PROFIMEDIA Praha

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 10

Specializovaný prodejce na zákaznické instalace.Návrh a prodej audiovizuální, prezentační a projekční techniky pro byty, domy, vily i veřejné, firemní a kancelářské prostory. Návrhy konferenčních a školících místností.

Detail Web
ALTEI s.r.o.

ALTEI s.r.o.

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 4 - Lhotka

Špičkové HiFi studio ve kterém uslyšíte přístroje značek DENON, Rotel Classe, reprosoustavy Bowers & Wilkins a multizónové ozvučení technikou NuVo.  Nejen spolehlivě poradí , ale i odborně nainstalují zakoupenou elektroniku.

 

Jak se k nám dostanete

 

 

Detail Web
TNT Audio

TNT Audio

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 4

První vietnamské hi-fi studio ve střední Evropě.

Detail Web
VOIX

VOIX

Kamenná prodejna, Internetový prodejce

Praha 1

Zavítejte do našeho showroomu a nechte se okouzlit nejlepší audiotechnikou dneška.

Detail Web
Načítám, prosím vydržte...