nacházíte se  eurostar   »  Aktuality   »  Archív aktualit

19.12.2014

DENON - update

DENON UMOŽŇUJE TYTO AURO-3D KONFIGURACE REPROSOUSTAV

 

Auro 9.1 konfigurace (AVR-X4100W )

Auro-3D používá standardní horizontální rozmístění reprosoustav na podlaze, navíc však přidává horní vrstvu – tedy další reprosoustavy, umístěné pod stropem v úhlu 30 stupňů přímo nad předními (L/P) a surroundovými (L/P) reprosoustavami.

AURO 9.1

 

Auro 10.1 konfigurace (AVR-X5200W a AVR-X7200W)

Tato konfigurace přidává ještě třetí vrstvu díky stropnímu kanálu (nazývanému někdy také jako “Voice of God” – hlas z nebes). Tento kanál sice není pro Auro-3D vyloženě nutný, nicméně ve větších místnostech napomáhá lepší spojitosti zvuku a v případě filmů dokáže ještě více umocnit některé efekty – například přelet vrtulníku.

AURO10.1

 

OTÁZKY K AURO-3D

Jak pracuje Auro-3D?

Reálný zvuk není jen okolo nás, ale jsme zvyklí vnímat i zvuky zhora. Systém Auro-3D® nám právě tyto horní zvuky dokáže zprostředkovat a tím nás virtuálně přenese přímo do centra dění. Lze to docílit díky unikátní konfiguraci, využívající také horní kanály. Ty mohou být ve dvou vrstvách – reprosoustavy pro kanály značené jako HEIGHT se umisťují nahoru na stěny a reprosoustava kanálu označovaného jako TOP (nazývaného také jako “Voice of God”, neboli “Boží hlas”) do stropu nad posluchače.

Kde získám Auro-3D obsah?

Horní zvukové informace, zaznamenané při nahrávání, nebo vytvořené během mixážního procesu jsou přimíchány do standartního 5.1 PCM streamu, který se vyskytuje na klasických Blu-ray discích. Hlavní  Hollywoodská studia a hudebníci navazují partnersví s Auro a vytvářej nativní Auro-3D obsah na Blu-ray discích. Navíc Auro-3D engine kombinuje různé technologie pro optimální 3D zvukový zážitek nejen z nového, ale i již existujícího obsahu.

Jaká konfigurace systému je nutná pro domácí využití Auro-3D?

Pro využití zvuku Auro-3D potřebujete Blu-ray přehrávač, minimálně 9 reprosoustav, jeden subwoofer a AV receiver s funkcí Auro.

Může Auro-3D pracovat s existujícím obsahem, který není Auro?

Ano. Bez ohledu na vstupní signál, dokáže Auro-3D® zařízení vytvořit plnohodnotný 3D zážitek díky systému Auro-Matic®. Tento algoritmus pro up-mix převádí běžný obsah na formát Auro-3D®. Rozpozná stávající Mono, Stereo či 5.1 Surround signály, převádí je a odvozuje zvuk pro všechny horní kanály systému Auro. Bez ohledu na původní formát si tak vždy můžete užívat úchvatný efekt 3D zvuku. Při přehrávání Dolby Atmos obsahu, budou horní informace reprodukovány pomocí předních horních reprosoustav systému Auro.

Zpět

Zastupujeme výhradně tyto značky: